MEB Matematik Kazanım Kavrama Testleri

Kazanım Kavrama Testleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılına kadar yayınlanan Kazanım Kavrama Testleri her öğrencinin çözmesi gereken çok kaliteli sorulardan oluşmaktadır. MEB’in  dersler ile ilgili yayınlamış olduğu kazanımların her birinden kolaydan zora doğru derecelendirilmiş soruları görmek mümkün.

Benim tavsiyem LGS veya YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerin kendilerini ilgilendiren her kazanım testlerini çözmeleri olacaktır. Çünkü bu testlerin içerisinde her kazanımdan soru bulunduğu için yapılamayan sorulardan anlaşılmayan konu tespit edilebilir. Bu sayede tüm kazanım testlerini eksiklerini tamamlayarak çözen öğrenci sınava hazır bir şekilde girebilir. Eğer zamanınız var ise daha önceki yıllarda yayımlanmış olan kazanım testlerini çözmeniz size fayda sağlayacaktır.

İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere 3 farklı kategoride ve bu kategorilerin içlerinde her sınıfın tüm derslerini bulacaksınız. MEB bu testleri konu konu yayınlıyor. Biz bu bölümlerin içine en son yayınlanan testleri hem konulara ayrılmış şekilde hem de hepsi bir arada olacak şekilde yayınlıyoruz. Yayınlanan sorular Milli Eğitim Tarafından hazırlanmıştır.

Ortaokula yeni geçmiş öğrencilere sene başından itibaren kazanım kavrama testlerini çözme alışkanlığı kazandırılmalıdır. Özellikle sınav dönemlerinde bu testleri çözen öğrencilerin soruları çözerken eksikliklerini çok kolay saptandığı ve testleri eksiksiz bir şekilde çözdükten sonra konuda eksikliklerinin kalmadığı gözlemlenmiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.